Kluczowe wydarzenia

Historia spółki sięga początku lat dziewięćdziesiątych, gdy firma emitowała karty płatnicze pod nazwą Express M.

W roku 2002 uruchomiliśmy platformę internetową pod nazwą e-numizmatyka.pl, która szybko stała się w Polsce wiodącym portalem o tematyce numizmatycznej. Nasz model biznesowy polega na dotarciu do szerokiego grona odbiorców poprzez umożliwienie im zakupu sztabek i monet za pośrednictwem Internetu. Formuła ta skutecznie wpisuje się w stale rosnący trend zakupów w sieci.

W 2009 roku utworzyliśmy grupę kapitałową razem ze spółką emonety.pl S.A. – kolejnym istotnym graczem numizmatycznym w kanale e-commerce. Emonety.pl została przejęta od spółki Netmedia S.A. notowanej na warszawskiej GPW.

Oprócz platformy e-numizmatyka.pl, nasi Klienci obsługiwani są przez takie serwisy jak: fabrykazlota.pl, mennicazlota.pl, starabizuteria.plemonety.pl, czystesrebro.pl, e-brylanty.pl, kursyzlota.pl, kursysrebra.pl. Do najnowszych projektów należą platformy e-skupzlota.com.pl, pozyczkazazloto.pl oraz e-kantorwalutowy.pl, które stanowią komplementarne uzupełnienie oferty produktowej.

W 2010 roku, z myślą o Klientach preferujących tradycyjny sposób zakupów uruchomiliśmy ekskluzywny salon sprzedaży w centrum Warszawy łącząc tym samym zalety portalu internetowego z wiarygodnością solidnego sklepu stacjonarnego. Eleganckie wnętrze i profesjonalna obsługa zapewniają komfortowe warunki zawierania transakcji off-line.

Za działalność w 2012 roku zostaliśmy wyróżnieni w XIII rankingu Gazele Biznesu. Zajęliśmy 257. miejsce w zestawieniu 4342 najszybciej rozwijających się firm w Polsce i aż 58. pozycję na Mazowszu.

W 2013 roku uruchomiliśmy stoiska naszych flagowych marek: Mennicy Złota i Fabryki Złota, w centrach handlowych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. Stoiska te obszernie prezentują tematykę inwestowania w kruszce, brylanty i numizmaty z całego świata, umożliwiają wymianę złota na gotówkę oraz pełnią funkcje edukacyjne.

21.02.2013 roku spółka IAP zadebiutowała na rynku NewConnect.

logo NewConnect

W 2014 roku uruchomiliśmy kolejne stoisko Mennicy Złota, tym razem w centrum handlowym w Gdyni oraz drugie już stoisko w Katowicach, a także wzorcowy salon sprzedaży połączony z kantorem wymiany walut w centrum handlowym Blue City w Warszawie.

W 2015 i 2016 roku na mapie Polski przybyło kilka kolejnych salonów Mennicy Złota, a ich promocji towarzyszyły wydarzenia przyciągające tysiące Klientów.

Ponadto, jako pierwsi w Polsce, każdy z naszych punktów sprzedaży wyposażyliśmy w profesjonalny spektrometr marki Olympus. Dzięki temu skup złota stał się jeszcze prostszy, bardziej precyzyjny i przyjazny Klientom.

Obecnie zarządzamy siecią 12 placówek handlowych, zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu i Łodzi, aktywnie planując dalszy rozwój sieci handlowej i poszukując najlepszych kanałów dotarcia do Klienta.

W połowie  2017 roku został przeprowadzony proces przymusowego wykupu skutecznie zakończony wykluczeniem akcji Spółki z obrotu giełdowego z dniem 14 sierpnia 2017 r.